Θεατρική Ομάδα

Το ΕΠΑΛ Καρπενησίου και πάλι πρωτοπορεί!

Η θεατρική ομάδα του 1ου ΕΠΑΛ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ, σε συνεργασία με το Α΄ γυμνάσιο, αποφάσισε να ανεβάσει μια χαρούμενη παράσταση «Η ωραία του κουρέα: the musical”, βασισμένη στην ομώνυμη ταινία του 1969 του Λάκη Μιχαηλίδη. Έτσι, το σενάριο διασκευάστηκε, προστέθηκαν πολλά τραγούδια και χορός και δημιουργήθηκε μια παράσταση που θα μας μεταφέρει στις όμορφες γειτονιές του ΄70 και θα μας χαρίσει άφθονο γέλιο. Κι όλα αυτά με τη συμμετοχή και τη σκληρή δουλειά των παιδιών της θεατρικής ομάδας, την οργάνωση της κ. Ξανθιώτου αλλά και τη συνεργασία εκπαιδευτικών του ΕΠΑΛ και του Α΄ Γυμνασίου. Πρέπει να αναφερθεί ότι στην πραγματοποίηση αυτού του εγχειρήματος βοήθησε πλήθος μαθητών του ΕΠΑΛ για τη δημιουργία σκηνικών και στην τεχνική υποστήριξη.

Η παράσταση «Η ωραία του κουρέα: the musical” θα εκπροσωπήσει τα σχολεία του ΕΠΑΛ και του 1ου Γυμνασίου Καρπενησίου στο μαθητικό Πανελλήνιο Θεατρικό Φεστιβάλ του Αγρινίου. Στη συνέχεια θα παρουσιαστεί την Πέμπτη 30 Μαρτίου στις 20:00 και την Παρασκευή 31 Μαρτίου στις 21:00 στο Συνεδριακό Κέντρο Καρπενησίου.